5 powszechnych nieporozumień na temat marketingu cyfrowego — przewodnik dla początkujących

Jeśli wiesz, czym jest marketing cyfrowy, powinieneś wiedzieć, jak skuteczny stał się dzisiaj. Cóż, czasami okazuje się, że początkujący mają do czynienia z kilkoma powszechnymi nieporozumieniami dotyczącymi marketingu cyfrowego. W końcu muszą zasmakować wczesnej porażki na tym wymagającym rynku. Wierzcie lub nie, ale też przechodziłem przez te same sytuacje. Dlatego; Czuję, że muszę ci powiedzieć, jakie rzeczy mogą mieć przede wszystkim negatywny wpływ na twoje działania marketingowe w mediach cyfrowych.

visit https://efektownesciany.pl/

Nie ma wątpliwości, że w tym napędzanym technologią świecie marketing oparty na mediach cyfrowych nadał rozwojowi biznesu nowy impuls w kierunku szybszego wzrostu. Ale oto kilka typowych błędów, których nowicjusz powinien unikać:

1. Większa czasochłonność w porównaniu z mniejszą liczbą wyników: Pierwszą rzeczą, która rozczarowuje początkującego, jest czas w stosunku do wyników. Faktem jest, że w sferze marketingu cyfrowego lub online nie ma prawie żadnej drogi na skróty do sukcesu (z wyjątkiem reklam typu pay-per-click)! Kiedy zaczynasz sprzedawać swój biznes online, musisz przez jakiś czas czekać i obserwować wyniki. Po kilku wynikach przeróbka strategii może przynieść oczekiwane rezultaty. Ale to nie znaczy, że powinieneś przestać pracować nad sztuczkami marketingowymi opartymi na mediach cyfrowych. O jednym musisz pamiętać lub przekazać przełożonym, że efekty digital marketingu pozostają na długo. Po przepływie podmiotów gospodarczych radzi sobie znacznie lepiej w zbieraniu przychodów niż w procesach marketingowych off-line.

2. Jest zbyt techniczny i trudny do wyśledzenia lub zmierzenia: osobiście mogę powiedzieć, że spotkałem ludzi, którzy po prostu próbują zanegować marketing cyfrowy lub internetowy, ponieważ jest on nieco techniczny. Niektórzy moi przyjaciele, a nawet klienci, słyszą, jak mówią: „Wy ludzie lepiej rozumiecie rzeczy, ponieważ macie techniczne know-how”. Ale pozwólcie, że powiem wam, moi przyjaciele, wcale nie jestem osobą techniczną i nie posiadam żadnego stopnia technicznego. Jednak przeglądając Google iz pomocą niektórych moich przyjaciół, teraz z łatwością radzę sobie z procesem marketingu online mojej własnej witryny. Mówiąc o procesie śledzenia, mogę powiedzieć, że istnieje wiele narzędzi do analizowania i śledzenia wyników działań marketingu cyfrowego. Na przykład istnieje wiele narzędzi do analizy słów kluczowych, które pomogą Ci poznać najlepsze słowa kluczowe lub wyrażenia, które pomogą Ci iść naprzód i przewyższyć konkurencję w wynikach wyszukiwania Google.

3. Aby odnieść sukces, musisz zainwestować pieniądze ryczałtowe: kolejną porażką, która może naprawdę wpłynąć na początkującego, aby zrobić pierwszy zdecydowany krok w dziedzinie marketingu cyfrowego lub internetowego, jest kwestia pieniędzy. Niektórzy ludzie mają duże błędne przekonanie, że marketing cyfrowy lub internetowy oznacza inwestycję znacznej części budżetu marketingowego. Ale to wcale nie jest prawda. Niezależnie od tego, czy zatrudnisz eksperta ds. marketingu cyfrowego, czy też sam zaczniesz pracować w tej dziedzinie, nawet nominalna inwestycja może zacząć przynosić lepsze wyniki. Lepszych rezultatów można się spodziewać nawet po zastosowaniu innych konwencjonalnych chwytów marketingowych. Jest tak wiele bezpłatnych technik, które można wdrożyć, aby uzyskać wyniki z pierwszej ręki.

4. SEO umrze, więc przestań z tymi bzdurami: jest tak wielu Wielkich Braci, którzy zdobyli głęboką wiedzę na temat Google i SEO. Mają osąd – Google nie zezwala teraz ani nie stosuje się do konwencjonalnych praktyk optymalizacji stron internetowych (Metatagi, treść itp.), więc nie ma potrzeby inwestowania pieniędzy w marketing cyfrowy lub online (SEO jest z pewnością jego częścią) ). Lepiej byłoby zastosować inne techniki. Tego typu koncepcje to nic innego jak nieporozumienia dotyczące marketingu cyfrowego! SEO na stronie (praca nad meta i treścią) nadal ma znaczenie dla Google i innych wyszukiwarek. Te sztuczki kierują roboty indeksujące do indeksowania i wyświetlania najlepszych wyników w odniesieniu do zapytań użytkowników. Tak, techniki SEO stają się coraz bardziej zaawansowane, aby zapewnić klientom najlepsze wyniki i nie umrą, dopóki wyszukiwarki nie znajdą się na rynku.

5. Sieci społecznościowe to w całości marketing cyfrowy lub internetowy: w epoce „Facebooka”, „Twittera”, „What’s Up” ludzie narastają w głębokim błędnym mniemaniu o sobie. Zaczęli myśleć, że marketing w mediach społecznościowych to w sumie marketing cyfrowy. Jeśli możesz promować swoją firmę w kanałach społecznościowych, nie musisz robić nic więcej. Ale dla początkujących muszę powiedzieć, przestańcie myśleć w ten sposób! Jeśli poszukasz, odkryjesz, że istnieje wiele innych technik, które pomagają w osiąganiu wyników. Nie poświęcaj swojego czasu całkowicie na marketing w mediach społecznościowych. Na przykład musisz wiedzieć i pracować nad tym, aby Twoja obecność online była przyjazna dla urządzeń mobilnych, aby dotrzeć do jak największej liczby osób. Aby to zrobić, musisz znać kilka kluczowych technik, które są częścią mediów cyfrowych